Numer kontaktowy: 730 971 170
kontakt@grsnowysacz.pl

Poszukiwania

Poszukiwania

20.02.2016 r.

W dniu dzisiejszym około godziny 15 zostaliśmy zadysponowani do poszukiwań zaginionego 30 latka z okolic Świniarska. Na miejscu stawiło się 11 druhów i 3 psy.Poszukiwania zakończyły się sukcesem. Mężczyzna został odnaleziony przez druhów z naszej jednostki – cały i zdrowy.


22.01.2016 r.

W piątkowy wieczór (22.01.2016 r), podczas ćwiczeń dostaliśmy informację o zmęczonym, przemarzniętym narciarzu biegowym który trochę przeliczył się z siłami. Z racji niskiej temperatury, oraz później pory druhowie pospieszyli mu na pomoc. Został szybko odnaleziony i przywieziony bezpiecznie do domu.Pamiętajcie, że zimą planujemy trasy krótsze !


12.12.2015 r.

W dniu dzisiejszym (12.12.2015) członkowie naszej grupy wraz z OSP Goszcza, Policją, grupami GOPR, cywilami oraz JRG brali udział w poszukiwaniach zaginionego mężczyzny na krakowskich Przegorzałach.Niedługo po rozpoczęciu akcji dostaliśmy informację o znalezieniu ciała zaginionego.


3.11.2015 r.

Miniony tydzień był dość obfity w poszukiwania.

Nasza grupa była wezwana do 3 przypadków w ciągu 4 dni.W piątkową noc otrzymaliśmy kolejne dyspozycje. Tym razem w okolice Woli Marcinkowskiej. Poszukiwania miały na celu sprawdzenie okolicznych lasów, w których mogła przebywać osoba potrzebująca pomocy.Mieszkańcy bowiem słyszeli głosy przypominającej wołanie o pomoc. W wyznaczonym sektorze nie znaleziono żadnej osoby.W niedzielne popołudnie zostaliśmy wezwani do poszukiwań zaginionego mężczyzny w miejscowości Bącza-Kunina. Zaginiony sam wezwał pomoc. Podczas zbierania grzybów stracił orientacje w terenie. Osłabienie organizmu nie pozwoliło jednak na samodzielne wyjście z lasu.Na szczęście dzięki błyskawicznej interwencji służb mężczyzna szybko został odnaleziony.

Dziękujemy wszystkim za współpracę.