Numer kontaktowy: 730 971 170
kontakt@grsnowysacz.pl

Szkolenie Pierwsza Pomoc

Szkolenie Pierwsza Pomoc

Ostatnie tygodnie obfitowały w szkolenia!
I to zarówno my byliśmy szkoleni, jak i my prowadziliśmy szkolenia.

19 lutego druh Dawid Żabiński wraz ze swoim czworonogiem Nerem udali się do Przedszkola w Filipowicach, aby już od najmłodszych lat oswajać dzieci z pierwszą pomocą. Był pokaz umundurowania strażaka Grupy Poszukiwawczej i wyposażenia jego plecaka, były zabawy z liną ratowniczą, pokaz posłuszeństwa psa i co chyba sprawiło największą frajdę dzieciom zabawy z Nerem – przyszłym psem ratowniczym.

Początkiem marca nasz druhna Weronika Żabińska wybrała się do Warszawy aby odbyć szkolenie w ramach programu „Ratujemy i Uczymy Ratować” organizowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wróciła z niego bogata w wiedzę, w jaki sposób uczyć najmłodszych pierwszej pomocy oraz przywiozła mały prezent dla Jednostki od WOŚP.

I już 19 marca w Szkole Podstawowej nr 18 w Nowym Sączu sprawdziliśmy w praktyce wiedzę zdobytą w Warszawie szkoląc klasy I d i IIIc.
Weronika i Dawid poruszyli na pierwszym w tych klasach szkoleniu wiedzę z zakresu bezpieczeństwa własnego, numerów alarmowych, wzywania pomocy, oceny przytomności i oceny oddechu u osoby poszkodowanej.
Dzieci były bardzo zainteresowane i każde z nich było zarówno poszkodowanym, jak i ratującym.
Zadawali liczne pytania – niektóre z nich były bardzo zaskakujące dla naszych strażaków 

A już od kwietnia ruszamy z cyklicznymi szkoleniami w klasach 1-3 szkół podstawowych w ramach podpisanego programu „Ratujemy i Uczymy Ratować”

Zdjęcia znajdziecie pod poniższymi linkami:

https://drive.google.com/open?id=1_XyPcyyX8CcEnJQSO0Ug35mZSI3K7SHE

https://drive.google.com/open?id=1rqn6jKeFm-eURlJE8Y0XQuDw2HAoFjqI

https://drive.google.com/open?id=1997cDzHpR0J7mUwttDT5IBvqq-955rIi

 

Miłego oglądania !!!