Numer kontaktowy: 730 971 170
kontakt@grsnowysacz.pl

Aktywna sobota w Sobótce

Aktywna sobota w Sobótce

18 listopada trzech naszych strażaków – Maciej Kozub, Marcin Mirek, Kazimierz Padula i jedna strażaczka – Weronika Żabińska brali udział w VIII Ogólnopolskich Manewrach Grup Ratowniczych organizowanych w Sobótce koło Wrocławia.

Manewry rozpoczęliśmy o godzinie 7:30, gdzie na odprawie dowiedzieliśmy się jakie atrakcje organizatorzy przygotowali dla nas tego dnia.

Koło godziny 8:300 otrzymaliśmy informację, że w Starym Browarze w Sobótce doszło do wypadku (oczywiście symulowanego) i jest wielu rannych, więc czym prędzej zapakowaliśmy się do samochodów i udaliśmy się na miejsce zdarzenia, żeby udzielić poszkodowanym pierwszej pomocy- na szczęście wszystkich poszkodowanych udało się bezpiecznie ewakuować.

Po krótkiej przerwie o godzinie 10:30 rozpoczęliśmy cykl warsztatów z hipotermii, urazówki, AED-BLS oraz stabilizacji i podpór – ratownictwa technicznego.

Następnie po gorącym posiłku czekało na nas 9 stacji – każda o innej tematyce – była Zima, Belka, Skarpa i kilka innych o równie ciekawych nazwach.

Po zakończonych manewrach, odebraniu certyfikatów i oficjalnym pożegnaniu, ruszyliśmy w drogę powrotną do Nowego Sącza.

 

Zdjecia: Grupa Ratownictwa  Specjalnego OSP Nowy Sącz,  Sekcja Poszukiwawczo – Ratownicza KSRG OSP LIPKI, Strzelin 998 oraz Strażacki.pl – portal strażaków.