Numer kontaktowy: 501 772 842, 609 999 940
kontakt@grsnowysacz.pl

Członkowie Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej

STRAŻACY

 


MARCIN GRUDZIŃSKI
Prezes, Przewodnik psa, Nawigator, Ratownik

 

Od trzech lat członek Grypy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz. W zespole GRS do 2017 roku dbał o finanse, obecnie pełni funkcję prezesa jednostki. Przewodnik psa wabiącego się Grot.

Ceni sobie rzetelność, współpracę i sumiennie wykonywaną pracę. Cel jest dla niego motorem do działania. Dużą uwagę przywiązuje do współpracy ze służbami medycznymi, a największą satysfakcję sprawia mu udział w zabiegach medycznych ratujących ludzkie życie.

Prywatnie

Z wykształcenia inżynier medyczny, spełniający się zawodowo manager w dużej firmie medycznej. Otwarty, zaangażowany i pełen pomysłów krakowianin. Wielbiciel maratonów rowerowych MTB, bushcraftu, off roadu turystycznego i górskich wędrówek.

 


MICHAŁ GAIK
Naczelnik, Planista, Przewodnik psa, Nawigator, Ratownik

Człowiek ambitny, zdolny i wytrwały, z niespożytą energią. Mistrz ciętej riposty. Członek grupy od 2013 roku. Od początku objęcia stanowiska naczelnika Grupy Ratownictwa Specjalnego OPS Nowy Sącz dba o jakość i skuteczność działań zespołu. Z racji swojego wykształcenia ważną rolę przypisuje organizacji działań poszukiwawczych. Szkoli zespół Grupy Ratownictwa Specjalnego z topografii, nawigacji i planowania akcji poszukiwawczych. Z prawdziwą pasją pracuje z dwoma psami ratowniczymi- Dane i Kokosem.

Prywatnie

Mgr inż. geodezji, absolwent Akademii Górniczo – Hutniczej,  kierownik zakładu geodezji w firmie budowlanej. W wolnych chwilach uprawia sporty ekstremalne : taternictwo  jaskiniowe, kajakarstwo górskie i wspinaczkę wysokogórską. Bierze też udział w biegach górskich i maratonach rowerowych. 

 


TOMASZ MICHALIK
Sekretarz, Ratownik 

Wytrwały, lojalny i ciekawy świata. Ukończył liczne kursy, m.in.: Kurs Podstawowy Strażaków Ratowników OSP, BHP Pracy Strażaka, Ratownictwo  Techniczne, Dowódców i Naczelników OSP, Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W wolnych chwilach pochłania wiedzę i zagadnienia związane z ratownictwem i ochroną przeciwpożarową.

Prywatnie
Absolwent Akademii Rolniczej w Krakowie – Wydział Techniki i Energetyki RolnictwaOd dwudziestu pięciu lat po godzinach pracy służy jako strażak ratownik w Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi. Od czterech lat jest Naczelnikiem ww. jednostki.  Entuzjasta pieszych wycieczek górskich, literatury fantasy A. Sapkowskiego. 

 


BARTOSZ WESOŁOWSKI
Nawigator, Ratownik

Zawsze gotowy do działania, uczynny i serdeczny. W Grupie Ratownictwa Specjalnego realizuje swoją potrzebę pomagania innym. Od 2018 roku trzyma pieczę nad finansami jednostki. Zapalony nawigator, który równie chętnie pochłania wiedzę z ratownictwa medycznego.

Prywatnie
Z wykształcenia technik elektronik oraz technik ochrony osób i mienia. Pracuje na stanowisku kierownika administracji w jednej z dużych sieci marketów w Nowym Sączu. Pasjonat maratonów rowerowych i survivalu. Głodny przygód i adrenaliny. Najczęściej można go spotkać na rowerze albo z plecakiem w górach.


PIOTR CIESIELKA
Współzałożyciel, Członek Zarządu, Przewodnik psa, Ratownik 

Mentor jednostki. Serdeczny, wytrwały, konsekwentny i z dużym poczuciem humoru. Dobry kolega i towarzysz poszukiwań, na którego zawsze można liczyć. Człowiek pracy.

Uczestnik kilkudziesięciu akcji poszukiwawczych na terenie Małopolski i akcji ratowniczej po katastrofie kolejowej w Szczekocinach. Uczą się od niego kandydaci i najmłodsi członkowie grupy, którym zawsze służy dobrą radą i wsparciem.

Miłośnik psów i przewodnik Ściemy- jednego z czołowych psów ratowniczych w Polsce.

Prywatnie

Wielbiciel tańców, śpiewu i góralskiego folkloru. Potrafi rozkręcić niejedną imprezę i zaśpiewać niejedną piosenkę. Kiedy nie śpi, spełnia się jako tenor w zespole Misericordias z Tylmanowej.

 


BARTEK BIEL

Ratownik, Przewodnik psa Rokiego

Od najmłodszych lat związany ze strażą poprzez działania w OSP Moszczenica Wyżna. Od 2018 roku członek Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz. Do Jednostki dołączył aby zdobywać nowe doświadczenia, doszkolić posiadane umiejętności oraz ratować ludzkie życie. Największą radość sprawia mu praca z psami.

Prywatnie

Z wykształcenia technik elektronik. Rzetelny, pracowity i dokładny tak w pracy, jak i w życiu.
W wolnym czasie poświęca się swoim pasją spacerując po górach i uprawiając sporty ekstremalne.

 


MARCIN BIELAK – Członek zarządu, Gospodarz remizy, Ratownik

Od października 2018 roku członek Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz. W grupie chce rozwijać swoje zainteresowanie ratownictwem medycznym, technicznym i wysokościowym oraz ratować ludzkie życie.  Aktywnie działa również jako strażak w OSP Moszczenica Wyżna.

Prywatnie

Zaradny, pracowity i wytrwały w dążeniu do celu pasjonat motoryzacji.  Z wykształcenia technik pojazdów samochodowych, który na co dzień spełnia się pracując jako mechanik w warsztacie samochodowym.


TOMASZ RÓŻYCKI
V-ce prezes, Ratownik

Do Jednostki przyciągnęła go potrzeba niesienia pomocy osobom zaginionym i poszkodowanym podczas katastrof budowlanych oraz chęć poszerzenia swoich umiejętności. Ze Strażą związany już od 19 lat jako strażak – ratownik w swojej rodzinnej OSP w Lipnicy Wielkiej. W Grupie stawia na rozwój jako nawigator i medyk. Pasjonat Ratownictwa Wysokościowego.

Prywatnie

Koleżeński i uparcie dążący do celu optymista.
Sokista oraz kierowca autobusu, dbający aby każdy podróżny bezpiecznie dotarł do swojego domu. Ma wiele zainteresowań, a wolne chwile poświęca na leśne wędrówki i dobrą książkę.

 


Artur Sławecki – Nawigator, Ratownik 

Od 2019 roku członek Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz. W grupie chce rozwijać swoje zainteresowanie ratownictwem medycznym, technicznym i wysokościowym oraz ratować ludzkie życie.  Aktywnie działa również jako strażak w OSP Siedlce.

Prywatnie: Kierownik Serwisu Ford Wikar Nowy Sącz oraz wykładowca. Wolne chwile lubi spędzać w górach uwielbia pracę z psami, chętnie pozoruje podczas ich ćwiczeń. Można spotkać go również w schronisku dla Psów w Wielogłowach.  


Filip Oleksy – Ratownik 

Od 2018 roku zwiazany z Grupą Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz. Od 2021 roku trzyma pieczę nad finansami jednostki. 

Prywatnie: Inżynier branży drogowej, miłośnik samochodów terenowych, off-roadu i górskich wycieczek na które wybiera się w każdej swojej wolnej chwili. 


KAMILA BRUDNICKA
Członek komisji rewizyjnej, Ratownik, Nawigator

Aktywna, wytrwała i silna. Pełna pasji i zaangażowania w swoją pracę. W Grupie Ratownictwa Specjalnego odpowiada za zdrowie naszych psich przyjaciół.

Prywatnie

Lekarz weterynarii, na co dzień pracująca w jednej z sądeckich lecznic. Od 2017 roku robi specjalizację z chorób psów i kotów. Pasjonują ją górskie wędrówki i dog treking oraz bieganie, nie tylko po płaskim terenie. Regularnie ćwiczy crossfit i kettebells, a swoje umiejętności pływackie doskonali na pływalni. Między pracą i treningami znajduje czas na udział w zawodach rowerowych. W wolnych chwilach bierze też udział w artystycznych sesjach zdjęciowych. 

 


MIREK BUGAJSKI
Nawigator, Ratownik

Upór i konsekwencja w dążeniu do celu, niesienie pomocy innym, a także chęć sprawdzenia się doprowadziły go do Grupy Ratownictwa Specjalnego, w której jak nikt inny zna się na survivalu, a czytanie mapy jest dla niego jak lektura porannej gazety.

Prywatnie
Otwarty, szczery, z nietuzinkowym poczuciem czarnego humoru. Wielki pasjonat gór- tych niskich i tych wysokich. Najczęściej można go spotkać w Bieszczadach i Beskidzie Sądeckim. To góry dają mu poczucie wolności i pozwalają nabrać dystansu do świata.  Ceni sobie rozwój i nowe doświadczenia, bo to one, wg niego, uczą i kształtują charakter.

 


BARTŁOMIEJ CIESIELKA
Przewodnik psa

Twórczy, pomocny, wesoły, utalentowany muzycznie, Do Grupy Ratownictwa Specjalnego po raz pierwszy przyprowadził go tata i zaraził pasją ratownictwa i niesienia pomocy innym. Najbardziej lubi ten dreszczyk emocji, gdy zawyją syreny.

Prywatnie
Pracownik firmy Volpex na stanowisku przedstawiciel handlowy. Z wykształcenia budowlaniec. Muzyk i wirtuoz gry na skrzypcach, gitarze, cajonie, kontrabasie, akordeonie. Współtwórca kapeli Jaworcanie, która w Grupie Ratownictwa Specjalnego umila niejedną imprezę integracyjną. Lubi sporty motorowe i samochody.  Aktywnie działa w OSP Tylmanowa.

 


MAŁGORZATA CIESIELKA
Ratownik

Wesoła, pomocna i zawsze gotowa do działania. Najmłodsza członkini GRS, przewodnik psa. Niesienie pomocy to dla niej cel przewodni pracy w grupie.

Prywatnie
Uwielbia aktywnie spędzać czas, wędrując po górach. Swoje zamiłowanie do gór realizuje w kole turystycznym PTTK. Prawdziwa melomanka. Swój kunszt wokalny szlifuje w szkolnym zespole muzycznym.

 


TOMASZ CIESIELKA
Przewodnik Psa, Ratownik Medyczny,  

Wesoły, pomocny i oddany swojej pracy pasjonat ratownictwa.

Związany z Grupą Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz od początku jej działalności. Grupę wspiera przede wszystkim w działaniach szkoleniowych, jest współodpowiedzialny za ćwiczenia medyczne członków zespołu i kandydatów. Umiejętności ratownicze zdobywał na kursach dowódców OSP, ratownictwa technicznego oraz Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Kierowca pojazdów uprzywilejowanych w GRS. Od pięciu lat związany z psem Rico, którego jest przewodnikiem.

Prywatnie
Na co dzień pracuje w sądeckim Zespole Ratownictwa Medycznego. Członek OPS Tylmanowa, z której pochodzi.

 


WIKTORIA DRAB

Z jednostką związana od 2019 roku jednak swoją przygodę ze zwierzętami rozpoczęła już dużo wcześniej pracując ze swoim czworonożnym towarzyszem Tosią. Pomocna i nastawiona na działanie. W grupie chce się rozwijać jako przewodnik psa.

Prywatnie

Z wykształcenia psycholog, z zamiłowania zwierzolub. Najbardziej uwielbia psiaki i konie, dzięki którym realizuje swoją największą pasję – jeździectwo. W wolnych chwilach razem z Tosią uwielbia pokonywać górskie szlaki.

 


MACIEJ KOZUB
Przewodnik Psa, przyszły Ratownik Medyczny, Ratownik 

Uparty, precyzyjny i uważny. Jeden z młodszych wiekiem, a zarazem najstarszych stażem ratowników w Grupie Ratownictwa Specjalnego. Dzieli się wiedzą z zespołem z zakresu ratownictwa, wspomaga w szkoleniach medycznych.  Jego pasją jest szkolenie Roxy- suczki rasy labrador retriever. 

Prywatnie
Student Ratownictwa Medycznego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Członek OSP w rodzinnej Tylmanowej. Nikt tak jak on nie tańczy zbójnickiego.

 


MICHAŁ ŁABUDA – Ratownik

Do Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz doprowadziła go idea jednostki – bezinteresowne niesienie pomocy potrzebującym.  Uparty, cierpliwy i rzetelny.

Prywatnie
Zakręcony maniak motoryzacji i napędu- od dwóch kółek począwszy. Ukończył Technikum Samochodowe w Nowym Sączu. W przyszłości chciałby otworzyć swój warsztat samochodowy i w pełni oddać się pasji do motoryzacji. Członek zasilający również szeregi strażaków OSP w rodzinnej Przysietnicy. 

 


TOMASZ ŁOPATA

Przewodnik psa, Ratownik 

 


JAKUB MRÓZ
Nawigator, Kronikarz, Ratownik 

Z Grupą Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz związany jest od 2016 roku. Aktywnie udziela się nie tylko jako nawigator, ale dba również o archiwizację akcji poszukiwawczych.

Prywatnie
Zdolna i ambitna ” bestia”. Człowiek nauki. Szczególnie sympatyzuje z przedmiotami ścisłymi. Jego konikiem jest fizyka, której zawiłości najchętniej przyswaja. Lubi wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną. W 2016 roku zadebiutował w zawodach triathlonowych

 


WOJCIECH NOWOROLNIK
Członek Komisji Rewizyjnej, Przewodnik psa, Ratownik 

W Grupie Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz jest od 2013 roku. Kierowca samochodów uprzywilejowanych w GRS. Wielbiciel pracy z psami i pozoracji. Przewodnik trzyletniej suczki o imieniu Kala.

Prywatnie
Z tym Panem nie można się nudzić. Nietuzinkowe poczucie humoru i pracowitość to jego znaki rozpoznawcze. Piłkarz drużyny LKS Lubań, gdzie gra na pozycji środkowego pomocnika. W wolne weekendy pakuje plecak i przemierza górskie szlaki. Aktywnie działa jako strażak OSP w rodzinnej

 


Anna Leśnik
Ratownik

 


ANNA ŚPIEWAK

Uczynna, zdeterminowana i niezależna. Swoją przygodę z Grupą Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz rozpoczęła od udziału w zimowych manewrach organizowanym przez jednostkę.

Prywatnie
 Kobieta o wielu zainteresowaniach. Uprawia nie tylko sporty ekstremalne ( off road), oddaje się również bardziej artystyczne pasji, jaką jest wizaż. Zakochana w górach i nocach spędzanych pod namiotami przy płonącym ognisku.

 

KAZIMIERZ PADULA
Członek, Mechanik samochodowy, Przewodnik psa, Ratownik

Z racji doświadczenia i posiadanych umiejętności czuwa nad sprawnością techniczną wszystkich pojazdów w Grupie Ratownictwa Specjalnego. Od 2017 roku przewodnik czworonożnego ratownika Aresa i gospodarz nowej Remizy. Kierowca samochodów uprzywilejowanych w GRS. W 100% poświęcony straży i jej działaniom. Gdy zawyje syrena rzuca wszystko, by przygotować sprzęt oraz samochody i jechać na akcję ratować ludzkie życie.

Prywatnie
Zakręcony na punkcie wszystkiego, co ma choć jedno koło i jeździ. „Dajcie mu tylko narzędzia, a zrobi z tego użytek.” Zrestartuje, poskłada, naprawi. Offroadowiec i motocrossowiec. Druh działający również w OSP w rodzinnej Przysietnicy.Monika Kuźma –  Ratownik 

 


Tomasz Greczek – Przewodnik Psa Hugo

W Grupie Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz od 2021. Jak to mawiają o takich osobistosciach rasowy Strażak związany odkąd pamięta z OSP Stary Sącz. Straż i pies to całe jego życie.

Prywatnie ojciec i głowa rodziny uwielbia nurkowanie, sporty wodne i jazdę na nartach

 


Ewelina Rosa – Ratownik Medyczny 

Od 2021 roku członek Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz. Z wykształcenia medyk i fizjoterapeuta. Na codzień pracuje w swoim zawodzie jako Fizjoterapeuta i Ratownik Medyczny w Krakowie.

Prywatnie uwielbia góry, dobrą książkę oraz pieczę wspaniałe ciasta. Do grupy dołączyła z chęci pomocy innym i celem nabycia nowych umiejętności.


CZŁONKOWIE WSPIERAJĄCY

ADRIAN TADEL
Programista

Programista, odpowiedzialny za stronę zespołu: www.grsnowysacz.pl, której jest twórcą.

Profesjonalista w każdym calu. Hobbysta i samouk, czego dowodem jest praca związaną z programowaniem PHP (back end), której poświęca najwięcej czasu. Jego przygoda z IT rozpoczęła się od zarządzania forami internetowymi, przeradzając się stopniowo w administrowanie i modernizowanie.

Prywatnie
Chemik z wykształcenia. W młodości zarażony przez rodziców fotografią analogową, dziś zainteresowany też fotografią cyfrową. W wolnej chwili można go spotkać w czasie pokonywania dalekich tras na dwóch kołkach. Pasjonuje się również pływaniem, modelarstwem, grą w kręgle i bilardem. Ma także słabość do sportów ekstremalnych, survivalu, strzelnicy czy nocy spędzanych pod namiotem w górach.

C