Numer kontaktowy: 730 971 170
kontakt@grsnowysacz.pl

Członkowie Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej

STRAŻACY

MICHAŁ GAIK
Planista, Przewodnik psa, Nawigator, Ratownik

Człowiek ambitny, zdolny i wytrwały, z niespożytą energią. Mistrz ciętej riposty. Członek grupy od 2013 roku. Od początku objęcia stanowiska naczelnika Grupy Ratownictwa Specjalnego OPS Nowy Sącz dba o jakość i skuteczność działań zespołu. Z racji swojego wykształcenia ważną rolę przypisuje organizacji działań poszukiwawczych. Szkoli zespół Grupy Ratownictwa Specjalnego z topografii, nawigacji i planowania akcji poszukiwawczych. Z prawdziwą pasją pracuje z dwoma psami ratowniczymi- Dane i Kokosem.

Prywatnie

Mgr inż. geodezji, absolwent Akademii Górniczo – Hutniczej,  kierownik zakładu geodezji w firmie budowlanej. W wolnych chwilach uprawia sporty ekstremalne : taternictwo  jaskiniowe, kajakarstwo górskie i wspinaczkę wysokogórską. Bierze też udział w biegach górskich i maratonach rowerowych. 

 


TOMASZ MICHALIK
Członek komisji rewizyjnej, Ratownik 

Wytrwały, lojalny i ciekawy świata. Ukończył liczne kursy, m.in.: Kurs Podstawowy Strażaków Ratowników OSP, BHP Pracy Strażaka, Ratownictwo  Techniczne, Dowódców i Naczelników OSP, Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W wolnych chwilach pochłania wiedzę i zagadnienia związane z ratownictwem i ochroną przeciwpożarową.

Prywatnie
Absolwent Akademii Rolniczej w Krakowie – Wydział Techniki i Energetyki RolnictwaOd dwudziestu pięciu lat po godzinach pracy służy jako strażak ratownik w Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi. Od czterech lat jest Naczelnikiem ww. jednostki.  Entuzjasta pieszych wycieczek górskich, literatury fantasy A. Sapkowskiego. 

 


BARTOSZ WESOŁOWSKI
Prezes, Nawigator, Ratownik

Zawsze gotowy do działania, uczynny i serdeczny. W Grupie Ratownictwa Specjalnego realizuje swoją potrzebę pomagania innym. Od 2018 roku trzyma pieczę nad finansami jednostki. Zapalony nawigator, który równie chętnie pochłania wiedzę z ratownictwa medycznego.

Prywatnie
Z wykształcenia technik elektronik oraz technik ochrony osób i mienia. Pracuje na stanowisku kierownika produkcji w firmie produkującej wanny termalne w Nowym Sączu. Pasjonat maratonów rowerowych i survivalu. Głodny przygód i adrenaliny. Najczęściej można go spotkać na rowerze albo z plecakiem w górach.


PIOTR CIESIELKA
Współzałożyciel, Członek Zarządu, Przewodnik psa, Ratownik 

Mentor jednostki. Serdeczny, wytrwały, konsekwentny i z dużym poczuciem humoru. Dobry kolega i towarzysz poszukiwań, na którego zawsze można liczyć. Człowiek pracy.

Uczestnik kilkudziesięciu akcji poszukiwawczych na terenie Małopolski i akcji ratowniczej po katastrofie kolejowej w Szczekocinach. Uczą się od niego kandydaci i najmłodsi członkowie grupy, którym zawsze służy dobrą radą i wsparciem.

Miłośnik psów i przewodnik Ściemy- jednego z czołowych psów ratowniczych w Polsce.

Prywatnie

Wielbiciel tańców, śpiewu i góralskiego folkloru. Potrafi rozkręcić niejedną imprezę i zaśpiewać niejedną piosenkę. Kiedy nie śpi, spełnia się jako tenor w zespole Misericordias z Tylmanowej.


 


TOMASZ RÓŻYCKI
Naczelnik, Ratownik

Do Jednostki przyciągnęła go potrzeba niesienia pomocy osobom zaginionym i poszkodowanym podczas katastrof budowlanych oraz chęć poszerzenia swoich umiejętności. Ze Strażą związany już od 19 lat jako strażak – ratownik w swojej rodzinnej OSP w Lipnicy Wielkiej. W Grupie stawia na rozwój jako nawigator i medyk. Pasjonat Ratownictwa Wysokościowego.

Prywatnie

Koleżeński i uparcie dążący do celu optymista.
Sokista oraz kierowca autobusu, dbający aby każdy podróżny bezpiecznie dotarł do swojego domu. Ma wiele zainteresowań, a wolne chwile poświęca na leśne wędrówki i dobrą książkę.

 


Artur Sławecki

Sekretarz, Nawigator, Ratownik 

Od 2019 roku członek Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz. W grupie chce rozwijać swoje zainteresowanie ratownictwem medycznym, technicznym i wysokościowym oraz ratować ludzkie życie.  Aktywnie działa również jako strażak w OSP Siedlce.

Prywatnie: Kierownik Serwisu Ford Wikar Nowy Sącz oraz wykładowca. Wolne chwile lubi spędzać w górach uwielbia pracę z psami, chętnie pozoruje podczas ich ćwiczeń. Można spotkać go również w schronisku dla Psów w Wielogłowach.  


KAMILA BRUDNICKA
Sekretarz komisji rewizyjnej, Ratownik, Nawigator

Aktywna, wytrwała i silna. Pełna pasji i zaangażowania w swoją pracę. W Grupie Ratownictwa Specjalnego odpowiada za zdrowie naszych psich przyjaciół.

Prywatnie

Lekarz weterynarii, na co dzień pracująca w jednej z sądeckich lecznic. Od 2017 roku robi specjalizację z chorób psów i kotów. Pasjonują ją górskie wędrówki i dog treking oraz bieganie, nie tylko po płaskim terenie. Regularnie ćwiczy crossfit i kettebells, a swoje umiejętności pływackie doskonali na pływalni. Między pracą i treningami znajduje czas na udział w zawodach rowerowych. W wolnych chwilach bierze też udział w artystycznych sesjach zdjęciowych. 


BARTŁOMIEJ CIESIELKA
Przewodnik psa

Twórczy, pomocny, wesoły, utalentowany muzycznie, Do Grupy Ratownictwa Specjalnego po raz pierwszy przyprowadził go tata i zaraził pasją ratownictwa i niesienia pomocy innym. Najbardziej lubi ten dreszczyk emocji, gdy zawyją syreny.

Prywatnie
Pracownik firmy Volpex na stanowisku przedstawiciel handlowy. Z wykształcenia budowlaniec. Muzyk i wirtuoz gry na skrzypcach, gitarze, cajonie, kontrabasie, akordeonie. Współtwórca kapeli Jaworcanie, która w Grupie Ratownictwa Specjalnego umila niejedną imprezę integracyjną. Lubi sporty motorowe i samochody.  Aktywnie działa w OSP Tylmanowa.

 


MAŁGORZATA CIESIELKA
Ratownik

Wesoła, pomocna i zawsze gotowa do działania. Najmłodsza członkini GRS, przewodnik psa. Niesienie pomocy to dla niej cel przewodni pracy w grupie.

Prywatnie
Uwielbia aktywnie spędzać czas, wędrując po górach. Swoje zamiłowanie do gór realizuje w kole turystycznym PTTK. Prawdziwa melomanka. Swój kunszt wokalny szlifuje w szkolnym zespole muzycznym.

 


TOMASZ CIESIELKA
Przewodnik Psa, Ratownik Medyczny,  

Wesoły, pomocny i oddany swojej pracy pasjonat ratownictwa.

Związany z Grupą Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz od początku jej działalności. Grupę wspiera przede wszystkim w działaniach szkoleniowych, jest współodpowiedzialny za ćwiczenia medyczne członków zespołu i kandydatów. Umiejętności ratownicze zdobywał na kursach dowódców OSP, ratownictwa technicznego oraz Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Kierowca pojazdów uprzywilejowanych w GRS. Od pięciu lat związany z psem Rico, którego jest przewodnikiem.

Prywatnie
Na co dzień pracuje w sądeckim Zespole Ratownictwa Medycznego. Członek OPS Tylmanowa, z której pochodzi.

 


WIKTORIA DRAB

Z jednostką związana od 2019 roku jednak swoją przygodę ze zwierzętami rozpoczęła już dużo wcześniej pracując ze swoim czworonożnym towarzyszem Tosią. Pomocna i nastawiona na działanie. W grupie chce się rozwijać jako przewodnik psa.

Prywatnie

Z wykształcenia psycholog, z zamiłowania zwierzolub. Najbardziej uwielbia psiaki i konie, dzięki którym realizuje swoją największą pasję – jeździectwo. W wolnych chwilach razem z Tosią uwielbia pokonywać górskie szlaki.

 


MACIEJ KOZUB
Przewodnik Psa, przyszły Ratownik Medyczny, Ratownik 

Uparty, precyzyjny i uważny. Jeden z młodszych wiekiem, a zarazem najstarszych stażem ratowników w Grupie Ratownictwa Specjalnego. Dzieli się wiedzą z zespołem z zakresu ratownictwa, wspomaga w szkoleniach medycznych.  Jego pasją jest szkolenie Roxy- suczki rasy labrador retriever. 

Prywatnie
Student Ratownictwa Medycznego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Członek OSP w rodzinnej Tylmanowej. Nikt tak jak on nie tańczy zbójnickiego.

 


MICHAŁ ŁABUDA – Ratownik

Do Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz doprowadziła go idea jednostki – bezinteresowne niesienie pomocy potrzebującym.  Uparty, cierpliwy i rzetelny.

Prywatnie
Zakręcony maniak motoryzacji i napędu- od dwóch kółek począwszy. Ukończył Technikum Samochodowe w Nowym Sączu. W przyszłości chciałby otworzyć swój warsztat samochodowy i w pełni oddać się pasji do motoryzacji. Członek zasilający również szeregi strażaków OSP w rodzinnej Przysietnicy. 

 


TOMASZ ŁOPATA

Przewodnik psa, Ratownik 

 


WOJCIECH NOWOROLNIK
Przewodnik psa, Ratownik 

W Grupie Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz jest od 2013 roku. Kierowca samochodów uprzywilejowanych w GRS. Wielbiciel pracy z psami i pozoracji. Przewodnik trzyletniej suczki o imieniu Kala.

Prywatnie
Z tym Panem nie można się nudzić. Nietuzinkowe poczucie humoru i pracowitość to jego znaki rozpoznawcze. Piłkarz drużyny LKS Lubań, gdzie gra na pozycji środkowego pomocnika. W wolne weekendy pakuje plecak i przemierza górskie szlaki. Aktywnie działa jako strażak OSP w rodzinnej

 


Anna Leśnik
Ratownik

 


Anna Witek

Uczynna, zdeterminowana i niezależna. Swoją przygodę z Grupą Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz rozpoczęła od udziału w zimowych manewrach organizowanym przez jednostkę.

Prywatnie
 Kobieta o wielu zainteresowaniach. Uprawia nie tylko sporty ekstremalne ( off road), oddaje się również bardziej artystyczne pasji, jaką jest wizaż. Zakochana w górach i nocach spędzanych pod namiotami przy płonącym ognisku.


Monika Kuźma –  Ratownik 

 Ewelina Rosa – Ratownik Medyczny 

Od 2021 roku członek Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz. Z wykształcenia medyk i fizjoterapeuta. Na codzień pracuje w swoim zawodzie jako Fizjoterapeuta i Ratownik Medyczny w Krakowie.

Prywatnie uwielbia góry, dobrą książkę oraz pieczę wspaniałe ciasta. Do grupy dołączyła z chęci pomocy innym i celem nabycia nowych umiejętności.


CZŁONKOWIE WSPIERAJĄCY

ADRIAN TADEL
Programista

Programista, odpowiedzialny za stronę zespołu: www.grsnowysacz.pl, której jest twórcą.

Profesjonalista w każdym calu. Hobbysta i samouk, czego dowodem jest praca związaną z programowaniem PHP (back end), której poświęca najwięcej czasu. Jego przygoda z IT rozpoczęła się od zarządzania forami internetowymi, przeradzając się stopniowo w administrowanie i modernizowanie.

Prywatnie
Chemik z wykształcenia. W młodości zarażony przez rodziców fotografią analogową, dziś zainteresowany też fotografią cyfrową. W wolnej chwili można go spotkać w czasie pokonywania dalekich tras na dwóch kołkach. Pasjonuje się również pływaniem, modelarstwem, grą w kręgle i bilardem. Ma także słabość do sportów ekstremalnych, survivalu, strzelnicy czy nocy spędzanych pod namiotem w górach.

C