Numer kontaktowy: 730 971 170
kontakt@grsnowysacz.pl

„Nam Nie Spływa”

„Nam Nie Spływa”

Tegoroczny projekt PO NAS NIE SPŁYWA organizowaliśmy wspólnie z wolontariuszami Fundacji Safe Water Safe Land oraz kajakarzami AKTK BystrzeRetendo – Szkoła Kajakarstwa Górskiego i Raftingu i Projekt AED.
4 dni intensywnej pracy i szkoleń już za nami 
Dwa pierwsze dni poświęcone na szkolenia z ratownictwa wodnego dzięki uprzejmości i zaangażowaniu @Tomek Białkowski – instruktora ratownictwa wodnego i ratownika WOPR oraz pracowników Ośrodka AWF nad jeziorem Rożnowskim, które zakończyliśmy akcją propagującą i uczącą pierwszej pomocy na plaży w Gródku.
Sobotę rozpoczęliśmy od poprowadzenia szkoleń z pierwszej pomocy pourazowej dla kajakarzy z AKTK Bystrze. Po akcji udaliśmy się do Sromowców Niżnych aby wspólnie spłynąć kajakami oraz pontonami rzeką Dunajec aż do Szczawnicy. Po intensywnym wysiłku przyszedł czas na integracyjne ognisko, przy którym nie zabrakło gitary oraz wspólnych śpiewów.
Niedziela to czas na Finał akcji na deptaku w Szczawnicy. Pokazy pierwszej pomocy, wyposażenia apteczki, nauka resuscytacji oraz posługiwania się defibrylatorem AED, a to wszystko przy wspólnej zabawie z naszymi czworonożnymi ratownikami Aresem, Dante, Kokosem oraz Nerem.