Numer kontaktowy: 730 971 170
kontakt@grsnowysacz.pl

RESCUE CAMP 2019

RESCUE CAMP 2019

Dwoje naszych ratowników wraz z trzema psami początek lipca spędziło na Rescue Camp – zgrupowaniu grup poszukiwawczo-ratowniczych zorganizowanym przez Fundacja Psi Ratownicy oraz Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Wałbrzych, uczestnicząc w ciekawych i bardzo zróżnicowanych wykładach i zajęciach w okolicach Cieszyna. 

Były wykłady z psychologii, kontaktu z rodziną zaginionego i profilowania – z Sylwią Ściegienko i Marcinem Szewczakiem, z kryminalistyki – z Joanną Stojer-Polańską oraz  ze świadomego podejścia do pracy z psem – z dr nauk weterynaryjnych Anetą Bocheńską. 

Jan Jaszczyński, prezes Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego s12 opowiedział nam o detekcji i zorganizował działania w warunkach deprywacji moto-sensorycznej.

Nie zabrakło funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, z którymi to uczestnicy dyskutowali o współpracy z grupami poszukiwawczymi. Ostatnim prelegentem był major Przemek Rogalski ze Straży Granicznej, który opowiedział o psach asystujących osobom niepełnosprawnym, jako wyzwaniu dla ratowników i zatruciu psów materiałami wybuchowymi. 

Nie obyło się bez ćwiczeń medycznych prowadzonych przez instruktorów z AEDMax.pl. 

Każdy wieczór natomiast poświęcaliśmy na treningi z psami w terenie, na wodzie i na wysokościach. 

Był to tydzień zajęć teoretycznych i praktycznych, dotyczących działań poszukiwawczo-ratowniczych oraz pracy z psami ratowniczymi.

Dziękujemy za zaproszenie i możliwość wymiany doświadczeń i integracji środowiska Grup Poszukiwawczo – Ratowniczych z całej Polski. 

Do zobaczenia za Rok!