Numer kontaktowy: 730 971 170
kontakt@grsnowysacz.pl

MATEUSZ LIGOCKI – MATYS

MATEUSZ LIGOCKI – MATYS

Gościem Specjalnym naszych Manewrów będzie czterokrotny olimpijczyk Mateusz Ligocki – Matys.

Poprowadzi On wykład oraz jeśli tylko warunki pozwolą krótki pokaz – namiastkę swoich snowboardowych umiejętności!

„Na desce stanął późno. Jak na czterokrotnego olimpijczyka nawet bardzo późno. Od dziecka jeździł na nartach, ale w wieku 15 lat postanowił spróbować czegoś innego. Podobno to była miłość od pierwszego zjechania. Wspomina, że potrenował „tydzień, może dwa” i od razu wygrał zawody dla młodzików. Przy okazji wciągnął w snowboard całą rodzinę – braci i kuzynkę.

Jest najbardziej utytułowanym snowboarderem w historii Polski. Przeszedł do niej między innymi jako jeden z dwóch snowboarderów świata konkurencji snowboard cross, którzy uczestniczyli w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich aż czterokrotnie. Reprezentował Polskę podczas Igrzysk w Turynie (2006), Vancouver (2010), Soczi (2014) i w Pjongczangu (2018).

Na swym koncie ma kilkadziesiąt tytułów Mistrza Polski – blisko 30. Zdobywał również tytuły Międzynarodowego Mistrza Nowej Zelandii, Czech i Włoch. W zawodach rangi mistrzowskiej reprezentował nasz kraj na pięciu kontynentach.

Stawał kilkanaście razy na podium snowboardowego Pucharu Europy, zwyciężając również klasyfikację generalną zawodów tej rangi. Siedmiokrotnie stawał na podium zawodów snowboardowego Pucharu Świata w tym dwa razy na najwyższym stopniu podium.

Trzykrotnie znalazł się wśród elity światowych snowboarderów rywalizując w legendarnych i najbardziej prestiżowych zawodach w świecie sportów ekstremalnych – Winter X Games w Aspen / Colorado USA.

Aktualny mistrz zawodów Brelok Banked Slalom – Czarny Groń marzec 2018.

Od dziecka jeździł na nartach, grał w tenisa i uprawiał gimnastykę akrobatyczną. W swoim garażu oprócz terenowego samochodu na ramie nośnej z blokadą dyferencjału i reduktorem posiada również “Wieśka Tico”, którym uwielbia podróżować.

W kilku zwięzłych argumentach jest w stanie rzeczowo obronić teorię, iż to najbardziej ekonomiczno-ekologiczny i najbezpieczniejszy samochód świata :)”

Więcej o Naszym Gościu Specjalnym znajdziecie w poniższym linku: